Get Adobe Flash player

Artykuły

Glixotermy - koncentraty niezamarzające.

 

Istniejąca na rynku od ponad 100 lat Organika SA oferuje nowoczesne produkty
i odważnie wkracza w nowe obszary działalności. Wysoką jakość wyrobów doceniają największe koncerny: Shell, Basf, Statoil, Clariant, PKN Orlen, Rafineria Gdańska. Spośród wielu produktów, Łódzkie Zakłady Chemiczne Organika SA proponują następujące niezamarzające płyny instalacyjne:
GLIXOTERM Koncentrat (96%) - na bazie glikolu mono-etylenowego,
GLIXOTERM EKO Koncentrat (96%) - na bazie glikolu mono-propylenowego.

Woda jest najlepszym medium służącym do wymiany ciepła, ale jej istotną wadą jest to, iż zamarza w temperaturach ujemnych. Preparaty na bazie glikoli skutecznie chronią instalacje nie tylko przed zamarzaniem, ale zabezpieczają je także przed korozją (dodatek inhibitorów), odkładaniem się kamienia kotłowego i innymi niekorzystnymi zjawiskami.

Produkowane przez Organikę glixotermy mają atesty Państwowego Zakładu Higieny, przy czym GLIXOTERM EKO Konc. jako pierwszy w Polsce, został dopuszczony do stosowania w instalacjach grzewczych. z funkcją ogrzewania wody użytkowej PHZ (HK/W/0021/02/99) oraz ma akceptację Centralnego Ośrodka Badawczo- Rozwojowego Techniki Sanitarnej INSTAL (AT/2001002-1128). Oba produkty cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firm instalacyjnych. Znajdują zastosowanie w konwencjonalnych systemach grzewczych, instalacjach chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, a także przy budowie współczesnych lodowisk. Ponadto GLIXOTERM EKO Koncentrat sprawdził się w systemach solarnych i jest powszechnie stosowany w kolektorach słonecznych. Płyn w tego typu urządzeniach musi chronić instalację przed zamarznięciem oraz mieć odpowiednio wysoką temperaturę wrzenia.

Oferowane preparaty dostępne są w wersji skoncentrowanej, a także, gdy klient zamawia większe ilość, w postaci roztworów odpornych na zamarzanie do określonej temperatury. Niepodważalną zaletą jest fakt, iż z koncentratu można samodzielnie sporządzić dowolny roztwór wodny, wg załączonej do preparatu tabeli rozcieńczeń.

Należy zaznaczyć, że podejmując decyzję o zakupie koncentratu klient nie ponosi dodatkowych kosztów robocizny związanych z przygotowaniem roztworu, oszczędza także na kosztach transportu w przypadku jego wysyłki.

Coraz więcej klientów stosuje GLIXOTERM EKO Konc. (wyprodukowany na bazie glikolu mono-propylenowego), który nie jest toksyczny i zdecydowanie bezpieczniejszy w sytuacjach przypadkowego spożycia. O potencjalnej toksyczności środka decyduje nie tylko rodzaj użytego glikolu, ale również tzw. dodatki uszlachetniające. Jest to bardzo istotne, gdyż większość domów jednorodzinnych ma instalacje grzewcze ze zintegrowaną funkcją c.w.u.

W przypadku ewentualnych uszkodzeń w wymiennikach ciepła teoretycznie może nastąpić przeciek płynu grzewczego do instalacji c.w.u. Ewentualne zatrucie w przypadku zastosowania płynu GLIXOTERM EKO staje się niemożliwe.

GLIXOTERM EKO Konc. może być stosowany w instalacjach wykonanych ze wszystkich powszechnie spotykanych materiałów konstrukcyjnych: żeliwa, aluminium, miedzi oraz tworzyw sztucznych. Wprowadzając na rynek GLIXOTERM EKO Konc., firma Organika za cel przyjęła maksymalne bezpieczeństwo użytkownika oraz wysoką jakość produktu w konkurencyjnej cenie. Są to wystarczające atuty, aby produkt zdobył pozytywną opinię wśród klientów.

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.